5 Šikovných nápadov ako si zorganizovať svoje šperky

5 Tipov na organizovanie šperkov

Zariaďovanie doplnkov je skvelá cesta ako môžete vniesť ducha kreativity do vášho štýlu. Napriek tomu, že nosenie šperkov je zábava sama o sebe, ich organizovanie je celkom iný príbeh.

Vždy by sme sa mali uistiť, že naše doplnky skladujeme na tom správnom mieste, aby si udržali a nestratili svoju kvalitu a krásu. Aj keď odkladanie šperkov môže znieť trochu nudne, tak to tak určite nie je. Organizovanie doplnkov môže byť rovnako veľká zábava ako ich nosenie.

Od nástenných vešiakov až po obrovské šperkovnice, každý milovník doplnkov si tu niečo nájde. Tu je 5 vynaliezavých nápadov ako si šperky zorganizovať:

Drevený organizér na riad

Jednoduché, všetko čo potrebujete je obyčajný drevený organizér na riad a pár háčikov, na zavesenie šperkov. Môžete použiť aj plastový organizér, ale drevené pôsobia robustnejšie a omnoho viac luxusne.

Stačí pripevniť háčik do najväčšej prepážky pre náhrdelníky, a tie menšie môžete použiť na odkladanie vašich prsteňov, náušníc alebo príveskov.

Korková nástenka

Nástenky sú väčšinou používané na poznámky, pripomienky alebo fotky, ale s trochou kreativity sa môžu zmeniť na skvelý držiak šperkov. Uvoľnite svoju vnútornú kreativitu a pretransformujte nudnú nástenku na super organizér.

Len s niekoľkými pripínačkami a ozdobným papierom dokážete vytvoriť super miesto na odkladanie vašich náhrdelníkov, retiazok a náramkov. Pre ešte lepšie oživenie môžete pridať ďalšie zábavné prvky ako sú napríklad nálepky alebo stužky.

Čipkované pásy

Kto by čakal že pás ž čipky môže byť takým super držiakom na náušnice? Ak ste fanúšikom vintage štýlu, čipku môžete zafarbiť napríklad použitými sáčkami z čaju a dodať jej tak staromódny nádych.

Stačí pripevniť slučku na začiatok a koniec pasú alebo pripevniť ho na starý rám a povesiť ho na stenu alebo váš šatník a krásny organizér je na svete!

Použite recyklovateľné výrobky

Ak ste si mysleli že krabice od topánok alebo použité rolky z toaletného papiera sa už nedajú nijako použiť, popremýšľajte znova. Zabaľte ich do ozdobných papierov, a hneď máte hotové dokonalé organizéry napríklad pre vaše hodinky a náramky.

Nechajte svoju kreativitu vyjsť na povrch a pridajte svoj štýl a osobnosť do každého vášho výrobku.

Záhradné hrable

Vaše staré hrable zo záhrady ako držiak šperkov?

Všetko čo potrebujete je koncová časť starých hrablí, nejaký špagát, stuhy a máte nový vešiak na šperky. Môžete ho nechať v pôvodnej farbe alebo ho kľudne premaľovať farbou podľa vašich predstáv.

Záver:

Bez ohľadu na to, ako si ukladáte šperky, musíte sa ubezpečiť, že ich chránite pred dlhodobým poškodením. Pri ukladaní šperkov existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako byť kreatívny, a zároveň sa dobre zabaviť. Našich 5 výberov predstavuje zábavný a ľahký spôsob, ako usporiadať svoje cenné veci.

Ďakujeme za prečítanie nášho článku a zároveň budeme radi ak článok ukážete aj svojej kamarátke.