Dámske prstene

Zobrazených 1–32 z 43 výsledkov

Prsteň nie je obyčajný šperk , prsteň rozpráva príbeh. Príbeh lásky, šťastia, radosti.. Je to šperk, ktorý si zaslúži každá žena. U nás nájdete elegantné prstene, ktoré môžete nosiť každý deň ale aj prstene, ktoré môžete z lásky darovať. Ak si nie ste istá ako a ktorý si vybrať, alebo akú veľkosť zvoliť, prejdite nižšie, kde sme pre vás napísali sprievodcu, ktorý vám pomôže pri výbere toho správneho prsteňa pre ženu.

Strieborné Z chirurgickej ocele


Ako vybrať ten najlepší dámsky prsteň

Pred nákupom prsteňa potrebujete vedieť pár vecí. Je dôležité pozerať na materiál a cenu za akú chcete prsteň kúpiť.

Nesmiete zabudnúť na zvolenie správnej veľkosti aby vám prsteň nebol malý a aby vám nepadal.

Položte si nasledujúce otázky:

Aký materiál prsteňa chcem ?

  • Zlaté prstene – ušľachtilý kov, ktorý má dlhú životnosť. Zlato neprekáža ani citlivým pokožkám a môžete vyberať z bieleho, žltého alebo ružového. Zlaté prstene sú cenovo drahšie.
  • Strieborné prstene – sú veľmi obľúbené, vďaka pomeru ceny a kvality. Striebro má dlhú životnosť no časom môžu černieť.  Dajú sa ale jednoducho vyčistiť špeciálnymi prostriedkami na čistenie striebra.
  • Prstene z chirurgickej ocele – vynikajú vysokou tvrdosťou sú veľmi odolné ( aj voči vode, nezhrdzavejú ) , šperk vydrží aj náročné každodenné nosenie. Skvele vyzerá, pripomína striebro.  Nespôsobuje alergické reakcie a je absolútne zdravotne nezávadný. Perfektná, lacnejšia alternatíva k striebru.
  • Prstene z bižutérneho kovu – väčšinou zo zliatiny medi a zinku. Sú výrazne lacnejšie, od drahších kovov ale často sú na nerozoznanie. Častým nosením môžu stratiť svoju krásu.

Rozpočet na prsteň môže hrať významnú rolu pri výbere materiálu, ak máte menší rozpočet, odporúčame zvoliť prsteň z chirurgickej ocele.

Ceny sa pohybujú od 10 € . Ich trvácnosť a odolnosť je skvelá a vzhľad je na nerozoznanie od strieborného prsteňa. Jednoducho budete spokojná.

Už viete aký materiál prsteňa chcete, poďme ďalej.

Druhá otázka:

Akú veľkosť prsteňa potrebujem ?

Ak viete vašu veľkosť, máte o starosť menej. Ak neviete, pozrite si najbežnejšie a najjednoduchšie spôsoby na zistenie veľkosti. Zvládnete ich hravo doma.

Kupujete prsteň pre seba 

Môžete postupovať podľa tohto videa: 

Druhý spôsob:

Odmerajte priemer prsteňa. V našom obchode predávame prstene podľa obvodu. Výslednú veľkosť môžete porovnať v priloženej tabuľke. Tabuľka sa nachádza u každého prsteňa.

Posuvné meradlo na meranie veľkosti prsteňa
Priemer prsteňa

Kupujete prsteň pre blízku osobu

Môžete skúsiť niektorý z dvoch najľahších spôsobov. 

1. Nenápadne sa opýtate 

Ak máte dostatok času, pomôže vám malá lesť. Využite blížiace sa narodeniny, jedného z členov vašej rodiny. Najlepšie niekoho kto má podobné ruky ako vaša budúca obdarovaná. Požiadajte budúcu obdarovanú o pomoc s výberom a keď si bude skúšať prsteň, odhalíte aj jej veľkosť. 

2. Opýtajte sa niekoho z rodiny alebo priateľov

Využite sestru alebo mamu budúcej obdarovanej. Môžu vám byť pri zistení veľkosti prsteňa veľmi nápomocní. Nebojte sa ich zasvätiť do svojich zámerov. 

Môžu použiť rôzne spôsoby, alebo zájsť s vašou priateľkou na nákupy a zastaviť sa aj v klenotníctve, kde nenápadne pri skúšaní zistia veľkosť a potom vám ju prezradia. 

Podrobnejší návod o tom ako zistiť veľkosť prsteňa si môžete prečítať tu:

Ako zmerať veľkosť prsteňa krok za krokom

Teraz si môžete vybrať prsteň, ktorý sa vám páči :)

Už viete aký materiál chcete, viete akú veľkosť potrebujete. Teraz je to už na vás a na vašom vkuse. Páčia sa vám obrúčky? Tak zvolte nádhernú obrúčku.

Alebo preferujete jemné a elegantné s kamienkom? Kúpte si elegantný s kamienkom a okúzlite svoje okolie.

Prajeme vám príjemné nakupovanie.