Dámske náramky

Zobrazuje sa všetkych 23 výsledkov

Náramok je perfektný doplnok ku každému outfitu. Nebojte sa ich nosiť, ak si správne vyberiete, zamilujete si ich natoľko, že sa stanú súčasťou vášho každodenného života. Ak sa neviete rozhodnúť, ako a ktorý si vybrať, prejdite nižšie, kde sme pre vás napísali sprievodcu, ktorý vám pomôže pri výbere toho správneho náramku pre ženy.

Strieborné Z chirurgickej ocele

-7%
-45%
-24%
-11%


Ako vybrať ten najlepší dámsky náramok

Pred nákupom  je veľmi dôležité uvedomiť si kam náramok budete nosiť. Je dôležité pozerať na materiál a cenu za akú chcete náramok kúpiť.

Nesmieme zabudnúť na zvolenie správnej veľkosti aby vám náramok neprekážal a pár ďalších rád, tipov, ktoré sa dozviete nižšie.

Výber dámskeho náramku podľa príležitosti

 • Každodenné nosenie

Ak sa chystáte nosiť náramok každý deň, je veľmi dôležité vyberať náramok podľa plánovaného outfitu. Niekedy je lepšie kúpiť aj viac druhov alebo postačí jeden set.

K biznis outfitu sa hodí skôr jemná obrúčka alebo tenšia retiazka. Ak máte voľnejší deň môžete zvoliť hrubšie a živšie náramky, poprípade sety, ktorých máme neúrekom.

 • Víkendová zábava

Ak sa chystáte s priateľkou na nákupy alebo sa len trochu odreagovať, buďte bez obáv a navlečte si na ruku viacero náramkov. Dbajte len na farby aby z vás vyžarovala pozitívna energia a dobrá nálada.

 • Rande alebo nočný život

Rande je príležitosť, kedy musíte zaujať a okúzliť. Vyhrajte sa a zapojte fantáziu. Hlavne buďte sama sebou a taký zvolte aj náramok. 

 • Špeciálne príležitosti

Chystáte sa na špeciálnu príležitosť ako je napríklad svadba, ples alebo stužková ? V tom prípade vám odporúčame zvoliť pôvabný elegantný náramok alebo si obtočte okolo ruky vlákno perál.

Už viete na akú príležitosť náramok potrebujete, teraz je na rade materiál:

Aké materiály náramku sú trendy ?

 • Bižutérny kov - Je to zliatina medi a zinku, životnosť náramku nie je príliš dlhá, no je omnoho lacnejší a krásou sa vyrovná aj drahším kúskom. 
 • Chirurgická oceľ - Veľmi odolný kov, ktorý pripomína striebro, nečerná a má dlhú životnosť. Ceny chirurgických šperkov sú prijateľné. 
 • Striebro - Striebro má dlhú životnosť a s leskom je omnoho krajšie. Je to klasika, s ktorou nemôžete šliapnuť vedľa. 
 • Zlato - Ušľachtilý kov ktorý má dlhú životnosť. Zlato neprekáža ani citlivím pokožkám a môžete vyberať z bieleho, žltého alebo ružového. 
 • Koža - Šperky z kože sú mäkké a ľahké, jej trvácnosť sa nedá porovnať s ušľachtilými kovmi a ľahko sa obnosí. 

Ak máte viac euro odporúčame strieborné a zlaté. Ak chcete ušetriť a mať krásny šperk, siahnite po náramkoch z bižutérií sú na nerozoznanie. 

Pri výbere je veľmi dôležitá:

Veľkosť náramku !

Nie je nič horšie keď vám náramok skĺza z ruky a otravuje vás to alebo ho nebodaj stratíte.

 • Veľkosti náramkov sa pohybujú približne od 15 až po 24 cm
 • Správna veľkosť zabezpečí, že náramok nepadá a neprekáža.

Spôsob:

Určite máte doma krajčírsky meter, zmerajte si obvod ruky presne tam kde budete náramok nosiť, potom pripočítajte 1-2 cm aby náramok nebol príliš tesný a neprekážal. Už viete akú veľkosť potrebujete :)

 

Najčastejšie otázky pri výbere náramkov pre ženy

1. Na akej ruke nosia dievčatá náramky ?

Pri nosení náramkov neplatia žiadne pravidlá. Môžete ich nosiť ako aj na ľavej ruke tak aj na pravej. 

2. Aký voľný by mal byť náramok?

Náramok nesmie byť príliš voľný pretože by ste ho stratili. Odmerajte obvod ruky v mieste kde ho budete nosiť a prirátajte 1-2 cm. 

3. Náramok podľa tónu pleti ? 

Ženy so svetlou pleťou by mali vyberať skôr strieborné náramky, náramky z chirurgickej ocele alebo šperky z bieleho a ružového zlata.

Ženám s tmavšou pleťou pristane žlté zlato a náramkové sety.

4. Ako vybrať náramky podľa oblečenia?

Ak nosíte výrazné oblečenie kľudne kúpte výraznejší šperk. Inak odporúčame jemnejšie a elegantnejšie varianty.

Tip: Sety náramkov môžete nosiť všetky spolu alebo samostatne.  

Rada na záver

Hrubé mohutné náramky si môžu dovoliť najmä dámy s dlhými rukami. Pokiaľ máte krátke ruky siahnite po decentnejšom, nežnejšom náramku. Nebude vám ruku opticky skracovať alebo rozširovať.

Prajeme vám príjemné nakupovanie.